1. Підготовка до забору мазків з ротоглотки з метою отримання клінічного матеріалу для ПЛР-діагностики передбачає кілька основних правил:

• перед забором взірця не їсти протягом 30 хв. В порожнині рота не повинно бути залишків їжі. У немовлят на грудному вигодовуванні рекомендовано брати взірці не раніше, ніж 1 – 2 години після останнього годування.

Бажано:

• протягом доби утриматись від застосування місцевих препаратів і процедур, прийому алкоголю;
• обстежитися до або не раніше 14 діб після закінчення курсу антибактеріальної, анти- грибкової терапії, якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем.

2. Процедура забору

Мазки беруть сухими стерильними одноразовим зондом універсальним обертальними рухами з поверхні мигдалин, піднебінних дужок і задньої стінки ротоглотки. Після взяття матеріалуробочу частину зонда з щіточкою поміщають в стерильну одноразову пробірку зі спеціальним транспортним середовищем для ПЛР-досліджень і акуратно обламують пластиковий стрижень на відстані не більше 0,5 см (в області спеціальної насічки) від робочої частини , залишаючи робочу частину зонда з матеріалом в транспортному середовищі . Пробірку щільно закривають кришкою, маркірують.

Важливо пам’ятати, є неприйнятним використання багаторазових ножиць для обрізання робочої частини зонда – це може призвести до перехресної контамінації клінічним матеріалом і, як наслідок, отримання помилково-позитивних результатів.