1. Підготовка до букального зішкрібу з метою отримання клінічного матеріалу для ПЛР-діагностики передбачає кілька основних правил:

  • перед забором взірця не їсти протягом 30 хв. В порожнині рота не повинно бути залишків їжі.

У немовлят на грудному вигодовуванні рекомендовано брати взірці не раніше, ніж 1 – 2 години після останнього годування.

Бажано:

  • протягом доби утриматись від застосування місцевих препаратів і процедур, прийому алкоголю;
  • обстежитися до або не раніше 14 діб після закінчення курсу антибактеріальної, анти- грибкової терапії, якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем.

2. Процедура забору

Зішкріб беруть сухими стерильними одноразовим зондом універсальним чистими руками (або в перчатках) обертальними рухами з невеличким натисканням покрутивши з внутрішньої поверхні однієї і другої щоки приблизно протягом 6 секунд. Відразу після отримання взірцяробочу частину зонда з щіточкою поміщають в стерильну одноразову пробірку зі спеціальним транспортним середовищем для ПЛР-досліджень і акуратно обламують пластиковий стрижень на відстані не більше 0,5 см (в області спеціальної насічки) від робочої частини , залишаючи робочу частину зонда з матеріалом в транспортному середовищі . Пробірку щільно закривають кришкою, маркірують.

Важливо пам`ятати, є неприйнятним використання багаторазових ножиць для обрізання робочої частини зонда – це може призвести до перехресної контамінації клінічним матеріалом і, як наслідок, отримання помилково-позитивних результатів.